E Devlete Ödeme Sistemi Geliyor

E devlet için yeni düzenlemelerin geleceği belirtilirken, yapılan son açıklama ile birlikte bu konuda oldukça önemli işlevlerin sisteme ekleneceği öğrenildi. E devlet üzerinden pek çok farklı işlemin yapılması mümkün olurken, kişiler trafik cezalarından vergi borçlarına mahkemelerden öğrencilik durumu sorgulamasına kadar pek çok bilgiye ulaşabiliyordu. Hizmetlerin ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından sunulması güvenli ve güncel bilgilere erişilmesini sağlarken, özellikle borç sorgulama işlemleri yoğun olarak yapılıyordu.

Bu konuda kişilerin işlemlerini kolaylaştırmak ve tahsilat işlemlerinin daha pratik bir şekilde yapılması amacıyla e devlette yeni bir özellik bulunacak.

Ödeme Sistemi Geliyor!

E devlet için yapılan son açıklamalarda kredi kartı ,havale ve mobil ödeme gibi ödeme sistemlerinin artık portala ekleneceği ve ödemelerin yapılacağı açıklanırken, kişiler bu sayede borç sorgulaması sonrasında hemen ödeme yapabilecek. Üstelik mobil ödeme gibi son dönemlerde daha çok tercih edilen farklı ödeme yöntemlerinin de kabul edilmesi, ödeme konusunda hem işleri kolaylaştıracak hem de kişilere seçenek sunacak.

Yeni Dönem Başlıyor

E devlet için yapılan bu yenilikler bir devrim olarak nitelendirilirken, yeni dönem ile birlikte kullanıcıları çok daha işlevsel bir portal bekliyor.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir