AnaSayfa / Güncel Paylaşım / Dünya Benzeri Yeni Bir Gezegen Keşfedildi

Dünya Benzeri Yeni Bir Gezegen Keşfedildi

Bilim adamları, hassas spektrometre sayesinde dünyaya benzeyen yeni bir gezegen daha keşfetti.

Birkaç hafta önce Pan-STARRS teleskobuyla Güneş Sistemi içinde yeni bir gezegen keşfedilmişti. Niku olarak isimlendirilen gök cisminin en dikkat çekici yanı, diğer gezegenlerin tamamen ters yönünde hareket etmesiydi. Bu yüzden astronomların özellikle dikkatini çekmişti.

Son olarak, Proxima Centauri yıldızının yörüngesinde yeni bir gezegen daha bulundu. “Proxima b” şeklinde isimlendirilen yeni gezegen, pek çok açıdan dünyaya benziyor. Dünyanın 1.3 katı büyüklüğündeki bu gezegen, tahminlere göre bize 1.2 ışık yılı uzaklıkta.

Araştırmaları yapan uzmanlar, bu gezegenin 30 yıllık çalışma sonrasında keşfedildiğini bildirdi. Keşfin Şili’deki La Silla Gözlemevi’nde bulunan hassas spektrometre ile gerçekleştiği belirtiliyor.

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ PocketTechnopat YouTube kanalına abone olmak için tıklayın…

KAYNAK :

» Benzer içeriklere'de göz atmak istermisiniz ! »

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

Google Play'e Uygulama Yüklemek ve Güncellemek

Google Play’e Uygulama Yüklemek ve Güncellemek

Devir artık mobil devri bu nedenle’de artık bir çok tasarımcı sitelerini ve uygulamalarını tasarlamaya vede tasarladıkları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir