DualShock 4 İçin Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Sony, DualShock 4 desteğini PC ve Mac’lere getiriyor, bunun için sistem gereksinimleri de açıklandı.

Sony, Mart’ta düzenlenen özel bir etkinlikte PlayStation VR’ı tanıtmış ve bu proje için 230 farklı geliştiricinin çalıştığını açıklamıştı. Sanal gerçeklik kaskının satışa çıkmasıyla birlikte en çok merak edilen detaylardan biri de PlayStation VR oyunlarındaki DualShock desteğiydi. Sony, geçen ay bu konuyu da açıklığa kavuşturdu ve tüm oyunların DualShock destekleyeceğini belirtti.

Şirket, geliştirdiği yeni bir alıcıyla DualShock 4 desteğini bilgisayarlara da getiriyor. Kontrolcüyü bilgisayara bağlanan alıcı sayesinde hem PC, hem de Mac’lerde kullanmak mümkün olacak. Böylece PlayStation 4’teki gibi kablosuz şekilde oyun oynanabilecek.

Bu adaptör gelecek haftadan itibaren Amerika’da 25 dolardan satışa çıkacak. Daha sonra da diğer ülkelerde raflara çıkacak. DualShock 4 kontrolcünün takılacağı bilgisayarın sahip olması gereken donanım özellikleri de açıklandı.

Intel Core i3 (3.5 GHz) / AMD A10 (3.8 GHz) veya daha hızlı işlemci, 2 GB RAM, 300 MB depolama alanı, Ses kartı, USB girişi, Windows 7.1 / Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemi. Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ PocketTechnopat YouTube kanalına abone olmak için tıklayın…

KAYNAK : https://www.technopat.net/2016/08/25/dualshock-4-icin-sistem-gereksinimleri-belli-oldu/

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir