AnaSayfa / TeknoLoji Haberleri / Çinli Şirketten Büyük Hamle

Çinli Şirketten Büyük Hamle

Dizüstü bilgisayar pazarına girme kararı alan Xaomi, ilk ürününü hazırladı. Xaomi’nin bu hamlesi sonucunda içinde bulunduğu sektörde dengeler değişecek gibi görünüyor. Ürettiği dizüstü bilgisayarın yanı sıra şirketin akıllı cep telefonu üretiminde ne kadar iddialı olduğu da ortada. 

Ürettiği ilk modeli derhal satışa sunan şirket, bu modelle Apple’ın ürettiği MacBook’a yakın bir özellikte duruyor. Bahsettiğimiz modelin adı henüz belirlenmedi. Çin’de bir elektronik ticaret sitesinde 720 dolara satışa sunulan Xaomi laptop, kasa olarak alüminyum kaplamalı bir tasarıma sahip olmakla beraber 15.6 inçlik ekranıyla Full HD çözünürlüğe sahip.

Donanımsal açıdan da gayet iyi görünen Xaomi notebook, Intel Core i7 işlemciye, 8GB RAM’e ve Nvidia GeForce 760M ekran kartına sahip. Gelen detaylarda cihazın depolama alanı hakkında bilgi verilmemiş akat en az 128GB’lık bir depolama olacağını tahmin ediyoruz. 

KAYNAK :

Oy Vermek İstermisiniz ?

BENZER İÇERİKLER'E GÖZ ATMAK İSTERMİSİNİZ

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

The Crew, PC Oyuncularına Bedava!

Ubisoft'un bedava oyun kampanyasında bir sonraki yapım The Crew olacak. Ubisoft, kuruluşunun 30. yılını kutlamak amacıyla her ay bir oyunu PC oyuncularına 14 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir