AnaSayfa / TeknoLoji Haberleri / Çin, Yörüngede İkinci İstasyonu Kuruyor

Çin, Yörüngede İkinci İstasyonu Kuruyor

çin’in ikinci feza istasyonu yarın yörüngeye fırlatılacak ve yakında çalışmaya başlayacak. 2011 sonbaharında tiangong-1 feza istasyonunu yörüngeye yerleştiren çin, böylece feza araştırmalarında yeni bir döneme girmişti. feza çalışmalarını uzun vadede bir ay kolonisi kurmaya odaklayan çin, bunun için önce yörüngedeki yerini sağlamlaştırmayı planlıyor. bu bağlamda daha aka ve kalıcı bir yörünge istasyonu kurmayı hedefleyen çin, yarın tiangong-2 feza istasyonunu yörüngeye fırlatacak. inşaatı tamamlandığında 60 tonluk bir bina haline istikbal olan tiangong-2 istasyonu, hem bilimsel çalışmalar için kullanılacak, hem de derin feza görevleri için başlangıç noktası olacak. halen yörüngede bulunan uluslararası feza istasyonu (iss) yaklaşık 420 ton ağırlığında ve çok daha çok modülden oluşuyor. ancak iss yaşlanıyor ve maliyeti de artıyor. amerika ve rusya gibi katılımcı ülkeler arasındaki siyasal sürtüşmeler de istasyonun geleceğini iyice belirsiz kılıyor. 2024 sonrasında iss kaderine terk edilebilir, bu durumda tiangong-2 yörüngedeki biricik istasyon olacaktır.

KAYNAK :

Oy Vermek İstermisiniz ?

BENZER İÇERİKLER'E GÖZ ATMAK İSTERMİSİNİZ

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

The Crew, PC Oyuncularına Bedava!

Ubisoft'un bedava oyun kampanyasında bir sonraki yapım The Crew olacak. Ubisoft, kuruluşunun 30. yılını kutlamak amacıyla her ay bir oyunu PC oyuncularına 14 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir