Chrome’a Özel Backspace Eklentisi

Google Chrome için özel olarak pek çok geliştirici farklı uygulama ve eklentileri piyasaya sunarken yeni bir eklentinin daha geliştirildiği belirtildi. Özellikle geri git tuşunda klavye kısayollarını Google Chrome üzerinden iptal eden Google, bu tuşun kullanımını da önlemişti. Fakat Google Chrome için yayınlanan son eklenti ile birlikte bu konuda kişilerin eski kullanımına devam edebilmesinin mümkün olacağı belirtildi.

Önceki sayfaya geri dönmek için kullanıcıların geri tuşunu kullanması pek çok konuda sorun yaşatırken yapılan bu eleştiriler ile birlikte Google Chrome için ciddi bir yenilik getirildi. Yapılan güncelleme sonrasında geri gitme tuşunun fonksiyonu Chrome üzerinden iptal edilirken kişilerin geri gitme özelliğini kullanabilmesini için aynı zamanda alt tuşunu da kullanması gerektiği açıklanmıştı

Fakat bu kısayolun kullanım sırasında herhangi bir sorun yaşamayan kişiler için yeni bir Google Chrome eklentisi yayınlandı. Google Chrome eklenti mağazasında yer alan bu eklenti ile kişiler eski dönemdeki gibi geri git tuşunu kullanabilecek. Go Back With Backspace adı verilen bu eklenti sizler de tarayıcınıza yükleyebilir ve artık geri Gitme konusunda önceki alışkanlıklarınızı aynı şekilde sürdürebilirsiniz. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir