Chrome Yöneticisi En Çok Hangi Uygulamayı Seviyor?

Google Chrome ile birlikte kullanıcılara sunulan pek çok uygulamanın çok işlevsel olduğunu açıklayan Rahul Crowdhury bu konuda kendisi için en iyi uygulamanın şifre yöneticisi olduğunu söyledi

Google Chrome ile birlikte kullanıcıların sitelere özel olarak şifrelerini hatırlayabilmesi ve yönetebilmesi mümkün olduğu için büyük bir kolaylığı sağlandığını söyleyen Rahul Crowdhury, aynı zamanda uygulamanın bu konuda herhangi bir güvenlik açığına da sahip olmamasının artı bir avantaj olduğunu belirtti.

Rahul Crowdhury uygulamanın kullanımı hakkında kısa bir açıklama da yaparken, yeni giriş yapılan bir sitede kullanıcıların üyelik girişi yapması halinde şifrenin hatırlanıp hatırlanmamasının sorulduğu ve bu sayede kullanıcıların uygulamayı yönetme şansının da bulunduğunu belirtti.

Üstelik özellikle hesapların ele geçirilmemesi adına kullanıcıların çok zor şifreleri tercih edebileceğini söyleyen Rahul Crowdhury, tarayıcıda yer alan özellikle sayesinde şifrenin hatırlanmasına gerek kalmadığı gibi otomatik olarak oturumların açılabileceği belirtildiği.  Ayrıca tarayıcıda şifre üretme özelliği de bulunuyor. Bunun için kullanıcıların chrome://flags/#enable-manual-password-generation  bölümünden özelliğini aktif hale getirmesi gerekiyor. Bu sayede şifre konusunda kullanıcıların çok daha fazla bir seçeneği olurken, güçlü şifrelerin seçilmesi de oldukça kolaylaşıyor. 

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir