Chrome OS Artık Daha Güvenli!

Google’ın ilerleyen yıllarda daha aktif bir şekilde kullanılmasına beklediği işletim sistemi için yeni geliştirmeler sürüyor. Kullanıcılar yeni çözüm ile birlikte artık kişiselleştirilmiş bir pin koduna sahip olacak ve bu pin kodu sayesinde daha güvenli bir şekilde kullanım elde edebilecek.

Google çalışanı Francois Beaufort tarafından yapılan açıklamalar ile yeni özellik resmen duyurulurken şu anda yeni özellik için test çalışmalarının yapıldığı belirtildi. Test çalışmalarının ardından güncelleme ile kullanıcılara sunulacak olan bu özellik sayesinde kişilerin pin kodu üzerinden kolay bir şekilde güvenliği sağlayabileceği belirtildi.

Yapılan resmi açıklamalarda aynı zamanda özelliklerde paylaşırken kişilerin chrome://flags/#quick-unlock-pin komutlarını kullanarak özelliği aktif hale getirebileceği ve ardından tarayıcının yeniden başlatılması ile özelliği kullanılabileceği belirtildi. Kullanıcıların kodunu kendisi ayarlayabileceği ve güvenli bir şekilde sistemi istediği zaman kullanabileceği açıklanırken pek çok kullanıcının durumda ciddi bir güvenlik sağlayacak.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir