Bu öğe bulunamadı öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin [ Çözüldü ]

Geçenler’de indirdiğim bir proğramın klasörlerini temizlerken bir hata aldım ve bu hatada ”Bu öğe bulunamadı öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin” adı altında saçma sapan bir yazı vardı, ne kadar uğraştıysam bi türlü silemedim çünki dosya normalde orda yok gibi görünüyor ama var bu nasıl bi saçmalıksa bi türlü çözemedim, daha sonra yaptığım araştırmalar sonucunda aynı sorun ile karşılaşan erel çolak adlı arkadaşın yaptığı paylaşımı gördüm uyguladım ve anında temizledim, çok basit bir işlem ile bu işlemi bizlere öğrettiği için kendilerine teşekkür ediyorum, Şimdi gel gelelim bu sorun ile karşılaşan arkadaşlara çözüm yolunu göstermeye.

Not: Dosyanın nerede olduğu farketmez, C, D, Flash Disk, Masa üstü veya artık neredeyse aşağıdaki işlemi yaparak silinemeyen dosyadan kurtulabilirsiniz.

Bu öğe bulunamadı öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin çözüm;

1.Aşağıdaki hatayı alıyorsanız çözüm çok basit bilgisayarınız’da winrar sıkıştırma proğramının olması gerekmektedir, eğer bilgisayarınızda winrar varsa silme işlemine geçebiliriz yoksa buradan indirebilirsiniz.

Öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin

2.Silinemeyen ve hata ile karşılaştığımız dosyanın üzerine gelerek mausun sağ tuşuna tıklayarak ”Arşive ekle” seçeneğine tıklayarak dosya sıkıştırma işlemini başlatıyoruz.

Öğenin-konumunu-doğrulayıp-yeniden-deneyin-02

3.Arşive ekle seçeneğine tıkladıktan sonra açılan bölümdeki arşivleme seçenekleri kısmında yer alan ”Arşivledikten sonra dosyaları sil” seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretliyoruz ve tamam butonuna tıklıyoruz.

Öğenin-konumunu-doğrulayıp-yeniden-deneyin-03

Sıkıştırma işlemini yaptıktan sonra var olan klasör winrar proğramı tarafından silinecek ve silinmeyen klasör rar uzantılı dosya olarak yer alacaktır, son olarak rar uzantılı dosyayıda silip tamamen temizliyoruz.Tüm soru görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, kafanıza takılan tüm soruları bizlere sorabilirsiniz.

 


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir