Bloggera Gadget Alanı Eklemek

Bloggera gadget alanı eklemek öyle korkacak kadar zor bişey değil, bilindiği gibi bir çok temada gatget alanı istediğiniz yerde değil veya eksik yada hiç yok olarak farzedelim, sitenizin belirlediğiniz bir bölümün’de siz kendinize özel bir alan oluşturabilirsiniz.

Aşağıda yer alan kodlar ile bir kaç saniye içerisin’de bir alan oluşturup hemen kullanmaya başlıyabileceksiniz, tek yapmanız gereken belirtilen işlemleri doğru bir şekilde uygulamaktır, ilk uygulamadan sonra rahatlıkla ekleyip kaldırabilecek veya yerini değiştirebileceksiniz önemli olan ilk etabı öğrenmektir.

1-Öncelikle blogger’a giriş yapıp düzenlemek istediğiniz bloğunuzu seçiniz, daha sonra sol menüden ŞABLON sekmesine tıklayıp ardından HTML‘yi düzenle bölümüne giriş yapıyoruz.

Bloggera gadget eklemek

2HML’yi düzenle bölümün’de CTRL+F tuşlarına basılı tutarak aşağıdaki kodu bulunuz.

]]></b:skin>

3Üst kısımda yer alan kodu bulduktan sonra aşağıdaki kodu üst kısımda yer alan kodun hemen üzerine ekleyiniz.

#gadget {float:left;width:900px;height:200px;background: #fff;}

Eklemiş olduğunuz gadget’in boyutlarını ayarlamak için width, heighth bölümlerinde düzenleme yapabilirsiniz, Ayrıca gadget’i sol’a yaslamak için float’tan hemen sonraki bölüme ”left”, Sağa yaslamak için ”right” veya ortalamak için ise ”center” kodlarını kullanabilirsiniz.Bu işlem için örnek kodlar aşağıda yer almaktadır.

Eklenen Gadget’i sola yaslamak için düzenlenmiş kod;

#gadget {float:left;width:900px;height:200px;background: #fff;}

Eklenen Gadget’i sağa yaslamak için düzenlenmiş kod;

#gadget {float:right;width:900px;height:200px;background: #fff;}

Eklenen Gadget’i Ortalamak için düzenlenmiş kod;

#gadget {float:center;width:900px;height:200px;background: #fff;}

Şimdi ise en önemli işleme geldik, gadget kodlarımız hazır fakat nereye ekleyeceğiz bilemiyoruz bunun için deneme yanılma yöntemi yapabilirsiniz, öncelikle temanızın bir yediğini alın daha sonra aşağıdaki kodları gadget’i göstermek istediğiniz kodların arasına ekleyin eğer eklediğiniz yerde hatalı görünüyorsa ordan silerek başka bir bölüme ekleyebilirsiniz.

Gadget’i göstermek için gerekli olan kod;

<b:section class='gadget' id='gadget'></b:section>

Son olarak belirtmek gerekir’se eklediğiniz gadget’i temanızda ortalamak isterseniz, gadget gösterme kodlarının başına center ortalama kodlarını eklemeyi unutmayınız.

Center ortalama kodları aşağıdaki gibidir;

<center><b:section class='gadget' id='gadget'></b:section></center>

Herşeyi yaptınız fakat gadget çokmu yukarda kaldı bununda kolayı var kodu bir satır aşağıda göstermek için <br/> kodları kullanabilirsiniz her bir <br/> kodu gadget’in bir satır aşağı kaymasını sağlıyacaktır.

Takıldığınız veya yapamadığınız yerler olursa bizlere herzaman yazabilirsiniz, ücretsiz olarak sizlere herzaman yardım etmeye hazırız ayrıca bu konu ile ilgili olarak yeni bir gadget eklerken hazırlamış olduğumuz web sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sitenin üst kısmında banner alanı olmadığı için reklam alanı ekledim buyrun hep birlikte Yasin Suresi adlı sayfayı inceleyebiliriz.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir