BlaBlaCar uygulaması ile sende yaptığın yolculuklarda hem tasarruf edebilir hemde eğlenceli vakitler geçirerek yeni arkadaşlıklar edinebilirsin, Tüm dünya’da popüler seyahat uygulamaları arasında yer alan ve 10 milyon’dan fazla kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan BlaBlaCar ile aracınla seyahat ederken boş koltukları değerlendirebilir veya bir başkasının aracına yolcu olabilirsin.

2016 yılı itibariyle Türkiyede yolculuk yapmak çok pahalı çünki dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz bu yüzden bu uygulama ile yol masraflarını paylaşmış olacak ve çok uygun fiyatlara seyahat yapabileceksiniz.Gideceğiniz yöndeki kişiler ile irtibata geçerek ortak seyahat edebilir ve yol masraflarını en aza indirebilirsiniz.

BlaBlaCar ile Yolculuk ilanları;

Yolculuk Ara: Gideceğin güzergağı belirleyip arama yaparak o yönde gidecek olan kullanıcılar ile irtibata geç, Sürücüler ile ister mobil uygulama üzerinden isterde GSM üzerinden irtibata geçerek seyahat et ve yol masraflarından tasarruf et.

Yolculuk ilanı ver: Türkiye genelinde tek başına yolculuk yapmak hem çok zor hemde çok masraflı oluyor, Türkiye’de benzin fiyatları çok pahalı olduğundan dolayı BlaBlaCar ile bu masrafları hem en aza indirecek hemde yanlız tek başına yolculuk yapma derdinden kurtulacaksınız, Bir kaç saniye içerisinde ilan vererek aynı yöne gitmek isteyen diğer yolcular ile irtibata geçebilir ve boş koltuklarınızı değerlendirip benzin veya diğer yakıt masraflarınızı aranızda paylaşabilirsiniz.

Türkiye’nin her köşesine artık daha uygun fiyatlar ile yolculuk yapmak çok kolay hemde güvenli, BlaBlaCar tüm üyelerin kayıtları esnasında TC’nolarını ve iletişim adreslerini onaylatır ve sistemde kaydeder her hangi bir durum’da iletişime geçilmesine olanak sağlar ayrıca üye olurken onaylatılan yol arkadaşlığı sözleşmesi ile kişilerin güvenlikleri sağlanmaktadır.

BlaBlaCar ile yolculuk yapmak istediğinizde ilanlara göz atabilir ve ilanı veren kullanıcılar hakkında yapılan yorumlara göz atabilirsiniz, Kullanıcılar hakkında yapılan yorumlar ve puanlamalar o kişinin ne kadar popüler ve yolculuk’ta tercih edilip edilmmesi konusunda önemlidir.

BlaBlaCar Ekran Görüntüleri;

BlaBlaCar – Yolculuk Paylaşımı indir

[button color=”green” size=”medium” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.comuto&hl=tr” icon=”fa fa-download” target=”true”]BlaBlaCar-Yolculuk Paylaşımı indir ( Android )[/button]

BlaBlaCar’ın diğer özelliklerine göz atmak ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bölüme göz atabilirsiniz.

★ Üye profilleri: Kiminle yolculuk paylaşacağın çok önemli, işte bu yüzden her üyemizin doğrulanmış bir sosyal profili bulunmakta. Üye profillerinde fotoğraflar, özgeçmiş, geçmiş yolculukların puanlamaları ve yorumlar, doğrulanmış cep telefonu numarası ile birlikte eğer üyemiz sürücü ise aracının özellikleri bulunur. BlaBlaCar’a üye olmak için Facebook ile bağlanmak zorunludur, böylece yolculuk yapacağın kişiyi çok daha yakından tanıyabilirsin.

★ Puanlama: BlaBlaCar, milyonlarca kullanıcısının birbirine verdiği puanları ve yorumları içeren güvenli bir topluluk yaratmıştır. Üyeler ancak bir yolculuk paylaşımı yaptıktan sonra birbirine puan verebilir, böylece profillerdeki puan ve yorumlar çok daha güvenilir ve doğrudur.

• Kontrol sende: Kiminle yolculuk paylaşacağının kararını sadece sen verirsin. Üye profillerden yararlanarak yolculuk arkadaşın olabilecek kişilere göz atabilir, daha sonra istersen araç paylaşımı ayarlamak üzere onunla iletişime geçebilirsin.

★ Sadece bayanlar: BlaBlaCar sisteminde birçok güvenlik unsuru bulunmasına rağmen bayan üyelerimizin yolculuklarını bir erkek ile paylaşmayı tercih etmeyeceği durumlar olabilir. Bunu düşünerek sadece bayanlar özelliğimizi yarattık. Bu özellikle, yolculuk detaylarında “sadece bayanlar” seçeneğini işaretleyerek yolculuğunun sadece bayanlar tarafından görülmesini sağlayabilirsin.

★ Ücret hesaplama: BlaBlaCar yakıt giderlerini göz önüne alarak her yolculuk için otomatik olarak tavsiye edilen ücret miktarını hesaplar. Hesaplanan ücreti sadece belli sınırlar dahilinde değiştirebilirsin, böylece sürücülerin yolculuk masraflarından fazlasını kazanmaları engellenir.

★ Mesajlaşma: BlaBlaCar’ın mesajlaşma sistemi, yolculuk organize eden üyeler arasında doğrudan iletişimin kolayca kurulmasını sağlar.

★ Dokun-Ara: Bu özellik ile uygulama içerisinde tek bir tuşa basarak yolculuk paylaşmayı düşündüğün bir başka üyemizi doğrudan arayabilirsin.

★ Harita: Kalkış ve varış noktalarını ve yolculuğun rotasını haritadan görebilirsin.

Yolculuk paylaşımına dayanan yeni bir ulaşım ağı olan BlaBlaCar sayesinde artık Türkiye’de de şehirlerarası yolculuk çok daha ucuz ve kolay. Hem öğrencilerin hem de çalışanların gözdesi BlaBlaCar’la Avrupa’da her ay bir milyonu aşkın kişi yolculuk yapıyor – yani hem paradan tasarruf ediyor, hem de keyifli bir yolculuğu paylaşmış oluyor!

BlaBlaCar – Yolculuk Paylaşımı ( Android )
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler:,,, 79 views Okunma 09 Haz 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *