Bitcoin’in Yaratıcısı Kim? O İsim Deşifre Oldu!

Avustralyalı bir iş adamı olan Bitcoin yaratıcısının ismi Craig Wright. Bugüne kadar daha çok takma adıyla anılan ve Satoşi Nakamoto lakabını kullanan Craig Wright yaptığı açıklamada pek çok konuda merak edilenlere yanıt verdi.

Vergi soruşturmasının yapılmasının ardından kimliğini açıklamak durumunda kalan Craig Wright, Pek çok mali Şube polisinin de baskını ile karşılaşmış. Çok daha uzun süreden beri vergi kaçırma soruşturması kapsamında ifade veren ve bu soruşturmalar nedeniyle kimliği açığa çıkan Craig Wright, vergi ödeme noktasında da güncel durumu hakkında açıklama yaptı. Avukat ekibinin vergi ödeme konusunda müzakereleri sürdürdüğünü ve bu konuda bir anlaşmanın sağlanmasını beklediğini söyleyen Craig Wright anlaşma sağlanmasının ardından yüklü bir vergi ödemesi yapmak zorunda kalacak.

Para ya da şöhret gibi herhangi bir amacının olmadığını söyleyen Craig Wright, son zamanlarda üzerindeki baskının giderek arttığını ve zor bir dönemden geçtiğini söyledi. Özellikle yakınlarının bu tür dedikodulardan ve baskılardan etkilenmesini istemediğini belirten Craig Wright, bu nedenle gizli kalmayı istediğini söyledi. Şöhret ya da para istemediğini söyleyen işadamı bu konuda sitem ederken mahkemenin sonucunun ne olacağı merak ediliyor

Kullanıma sunulduğu andan itibaren yüksek bir değer kazancı yaşayan Bitcoin’in şu anda 15.5 milyon civarında bir kullanıcısı bulunurken 1 Bitcoin değeri 449 ABD dolarına eşit. 

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir