Bilgisayarlara OLED geliyor

Öncelikle OLED ekrandan bahsedersek bu ekran tipi LCD ekran teknolojisine göre daha parlak, daha ince ve daha az enerji tüketen bir yapıya sahip. OLED ekran teknolojisi ile ilk bilgisayar üreten firmalar Lenovo ve HP oldu. Bu şirketlerin ilk OLED ekranlı bilgisayarları Spectre x360(HP) ve ThinkPad Yoga(Lenovo) modelleri oldu.

CES 2016’da OLED paneller yalnızca hibrit bilgisayarlarda değil aynı zamanda masaüstü monitörlerde de görüldü.  Dell’in tanıttığı yeni OLED monitörlerden UltraSharp 30 Ultra HD 4K olarak anılan model, tam 30 inç boyutunda ve 1.07 milyon renk desteği sağlıyor. Buna ilave olarak 400.000:1 kontrast oranının sahibi olan monitörün fiyatı ise 4.999 Dolar olarak açıklanmış durumda. Bu tüketici için çok yüksek bir rakam olsa da yeni teknoloji olduğu için elbette ilk çıkış fiyatının yüksek olacağını hepimiz biliriz.

OLED ekran teknolojisi ile artık daha güzel renk görünürlüğü ve çözünürlükte çok büyük artışlar olacağını düşünmekteyiz. Hem de düşük enerji tüketimi ile tüketicisinin ilgisini çekecek gibi görünüyor.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir