Bilgisayarınız Tatile Hazır Mı?

Tatile çıkacak kişiler için ESET tarafından yayınlanan son paylaşımlarda kişilerin tatili sorunsuz bir şekilde geçirebilmesi adına pek çok öneri paylaşıldı. Kişilerin tatil öncesinde bilgisayarlarında gerekli işlemleri yapması ve tatil sırasında dikkatli bir şekilde bilgisayarını kullanması halinde herhangi bir sorun yaşanmayacağı belirtilirken mutlaka güvenlik açısından gerekli yazılımların bilgisayara kurulması gerektiği belirtildi. 300 bine yakın yeni virüsün her gün piyasaya sürüldüğü ve kullanıcıların her an tehdit altında olduğu belirtilen raporda kişilerin bu yazılımlara karşı güvenlik sağlayabilmesi adına mutlaka virüs programlarının kullanılması gerektiği ifade edildi

Toplu Alanlara Dikkat!

Tatile çıkacak kişilerin özellikle toplu alanlarda internet bağlantısını kullanması pek çok tehdidi de ortaya çıkarırken kullanıcılar güvenli bir bilgisayar sayesinde bu tür sorunları yaşamaktan kurtulabilir. Kullanılan yazılımların güncel olması ve güvenlik programlarının kurulması kişilerin yapabileceği en önemli işlemler arasında yer alırken aynı zamanda şifrelerin de doğru bir şekilde tercih edilmesi gerekiyor. 123456 gibi basit şifrelerin kullanılması yerine tahmin edilmesi zor harf, rakam ve çeşitli noktalama işaretlerinin bulunduğu kombinasyonların kullanılması öneriliyor.

Aynı zamanda kişilerin bilgisayarında bulunan önemli verileri de yedeklemesi olası sorunlarda herhangi bir problem yaşamadan kullanımın devam etmesini sağlayacaktır.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir