Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ( Kesin Çözüm )

Hepimizin sıklıkla yaşadığı sorunlardan birisi’de tabiki baş ağrısı fakat bizler bu durumlarda hemen ağrı kesicilere baş vuruyoruz fakat bunun bitkisel ve doğal yollarıda mevcut ayrıca bazen ilaç alamayacak durumda olabiliyoruz ve doktora gidemiyecek kadar uzakta olabiliyoruz sizler için hazırlanan bu videoda baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı kesin olarak verilmiştir videoyu dikkatlice izlemenizi öneriyoruz.

Baş ağrıları çoğunlukla geçicidir ve kendiliğinden kaybolur. Bu ağrıların en büyük ve ortak sebepleri stres, migren, göz yorgunluğu, dehidrasyon, düşük kan şekeri ve sinüzittir bunların yanı sıra ender sebepler ise menenjit, ensefalit, aşırı yüksek tansiyon ve beyin tümörleri gibi tehlikeli hastalıklar da olabilir.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ( Kesin Çözüm )

Çözüm 1 – Karanlık ve sessizlik

Strese dayalı olarak yaşanan baş ağrısı ile başa çıkmak için ilk yol olarak hemen aklınıza ağrı kesiciler gelmesin bundan önce doğal yollarda bulunmaktadır, Migrene dayalı ve stresten kaynaklanan ağrılarda karanlık, havadar ve sessiz bir odada yatarak ağrıdan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz yapacağınız bu işlem esnasında uyandığınızda tüm ağrılarınızın kesildiğini hissedeceksiniz.

Çözüm 2- Açık hava yürüyüşü

Stres ve gerilimden uzak bir ortamda dinlenmeye çalışın. Bulunduğunuz yerin havadar olmasına özen gösterin.Ağrıdan dolayı ışığa karşı duyarlılığınız arttıysa karanlıkta dinlenin.Kendinizde o gücü buluyorsanız, açık havada yürüyüş yapmak da baş ağrısına iyi gelir.

Çözüm 3 – Masaj

Masaj yolu ile ağrılardan kurtulmak mümkün bunun için nereye masaj yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir, Şakaklarınıza daha sonra ise kaşlarınızın arasından alnınıza doğru burun deliklerinizin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapabilirsiniz.Yapacağınız bu masaj sayesinde beyni uyararak ağrıların hafiflemesini ve hatta geçmesini sağlıyabilirsiniz.

Çözüm 4 – Sıcak duş

Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletin. Ardından su ılık olana kadar soğuk su ekleyin. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Beyinde yükselen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı sona erebilir.

Çözüm 5 – Soğuk kompres

Bir bezi soğuk suyla ıslatarak veya poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.

Çözüm 6 – Muz, makarna, balık yağı

Beslenme uzmanları, muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi gelen besinler olduğunu söylüyor. Ayrıca, acı kahveye bir iki damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebiliyor.
İlaç

Ağrı kesici kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Ancak, her ağrıda ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, bir süre sonra ilaç ağrıları yaşamaya başlarsınız. Yani ilaç bağımlısı olduğunuz için ilacı almadığınızda ağrı başlar. Dolayısıyla mümkün olduğunca ağrı kesici almamakta fayda var.
Sık tekrarlayan ve uzun süren baş ağrısı şikayetiniz varsa sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi, bu durumda da uzman bir doktora başvurmak en doğrusudur.

Baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı burada yer alıyorsa ve buradaki çözümler işinize yaradıysa bizlere destek olmak için aşağıdaki paylaş butonlarına tıklayarak içeriği paylaşabilir ve arkadaşlarınızında faydalanmasını sağlıyabilirsiniz.Ayrıca alt kısımdan oy vererekte destek olabilirsiniz.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

1 Response

  1. Muhammet dedi ki:

    çok güzel ve faydalı bir paylaşım teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir