Apple’dan Hırsızlara Parmak İziyle Önlem

Apple, kullanıcılarının güvenliğine önem verirken, konuyla ilgili yeni bir patent başvurusu daha yapıldı. Yapılan başvuruda dikkat çeken en önemli detay, hırsızlara karşı iPhone’da önemli bir güvenlik önleminin alınabilecek olması. Apple tarafından resmi olarak açıklama yapılmamış olmasına karşın konuyla ilgili pek çok bilgi sızdırılmış durumda.

İzinsiz Erişim Sağlanamayacak!

iPhone modellerinde yer alan parmak izi tarayıcısı sayesinde kişilerin izinsiz bir şekilde telefona erişim sağlamaya çalışması halinde sistemin devreye gireceği öğrenilirken, sistem tarafından telefona erişmeye çalışan kişinin parmak izi direk sunucular üzerinden gönderilecek. Böylece özellikle çalınma durumlarında telefonun kimin elinde olduğu daha kolay bir şekilde tespit edilebilecek. Bu durum çalınma durumlarına karşı önemli bir caydırıcı da olacak. Hırsızlar telefonu çaldıktan sonra kullanamamanın yanı sıra parmak izi üzerinden de yakalanabilecek. Özellikle polis kayıtlarında kullanıcıların parmak izi kaydının olması halinde kişiler çok kolay ve kısa süre içerisinde tespit edilebilecek.

Apple tarafından geliştirilen bu model, ciddi bir güvenlik önlemi sağlarken, bu durum kullanıcılar tarafından da olumlu karşılanmış durumda. iPhone modellerinin yanı sıra iPad modellerinde de bu özelliğin kullanılması bekleniyor.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir