Apple tarafından geçtiğimiz günlerde sunulan iOS 9.3.5 güncellemesi ile birlikte güvenlik açlıklarının olduğu tespit edilirken, bu güvenlik açıklarının giderilmesi adına mobil sürümlerde güncelleme yayınlanmıştı. Yayınlanan bu güncelleme ile birlikte telefonlarda daha güvenli ve iyi bir işletim sistem yaratılırken, benzer bir güncelleme Apple OS X için de yapıldı.

Apple OS X’de Güncellendi

Apple OS X için yapılan bu açıklamanın ardından güvenlik güncellemesinin resmen sunulduğu da öğrenilirken, mac kullanıcıları cihazlarında yapacakları güncelleme ile birlikte bu güvenlik açığını kapatabilecek.

Hedef Safari!

Apple OS X’te tespit edilen güvenlik açıkları daha çok Safari internet tarayıcısında gerçekleşirken, yamanın büyük bir bölümü Safari için geliştirildi. Yama ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda tüm mac kullanıcılarına önemli bir çağrı yapılırken, güncellemenin mutlaka alınması gerektiği belirtildi.

Çekirdeğe Erişim Sağlanabiliyor!

Apple OS X için geliştirilen güncelleme cihazın çekirdeğine olan erişimi engelliyor. Bu bakımdan cihaz için çok kritik bir güvenlik açığı kapatılmış durumda ve bu nedenle de güncellemenin alınması bir anlamda zorunlu. Güncellemenin alınması sayesine cihazlar güvenil bir hale gelirken, doğrulama ya da bellek bozulması gibi pek çok sorunun da önüne geçmek bu sayede mümkün olabiliyor.

KAYNAK :

Apple OS X’a Güvenlik Yaması Geldi
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler: 68 views Okunma 03 Eyl 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *