AnaSayfa / TeknoLoji Haberleri / Apple Music Spotify’i Sıkıştırıyor

Apple Music Spotify’i Sıkıştırıyor

Müzik servislerine olan ilgi daha da artarken, bu alandaki rekabet de artıyor. Sektörün en popüler uygulamalarından birisi Spotify olurken, Apple Music  artan kullanıcı sayısı ve istatistikleri ile birlikte Spotify’i şimdiden rahatsız etmeye başladı.

15 Milyon Aboneye Ulaştı

Apple Music ile ilgili yapılan son açıklamalarda uygulamanın 17 milyon abone sayısına ulaştığı belirtilirken, Nisan ayından Eylül ayına kadar geçen süre içerisinde 4 milyon abonelik bir artış yaşandı. Bu kadar kısa süre içerisinde uygulamaya yüksek bir kullanıcının katılması, Apple Music’in geleceği için de önemli ipuçları verdi. Ortalama aylık 1 milyon kullanıcının katıldığı Apple Music, cazip fırsatları ile birlikte kullanıcılar için de cazip bir müzik platformu olma yolunda ilerliyor.

Spotify’de Fark Çok!

Apple Music gelişimini sürdürürken, Spotify de bu konuda yükselen bir grafiğe sahip. Yapılan son açıklamalarda Spotify’de sadece ücretli kullanıcı sayısı 30 milyon. Bu bakımdan kullanıcı sayısından ziyade sadece ücretli üyelik konusunda bile Apple Music rakibinin şu anda çok gerisinde. 2017 yılı içerisinde rekabetin daha da artması beklenirken, Apple’ın ciddi bir atılım ile aradaki farkı kapatması  gerekiyor.

KAYNAK :

Oy Vermek İstermisiniz ?

BENZER İÇERİKLER'E GÖZ ATMAK İSTERMİSİNİZ

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

The Crew, PC Oyuncularına Bedava!

Ubisoft'un bedava oyun kampanyasında bir sonraki yapım The Crew olacak. Ubisoft, kuruluşunun 30. yılını kutlamak amacıyla her ay bir oyunu PC oyuncularına 14 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir