Apple 4K Değerinde Bir iMac Çıkartıyor

Dünyanın en değerli firmalarından bir tanesi olarak kabul edilen Apple, Oldukça çeşitli sektörü üzerinde elektronik cihazlar ve yazılımların üretimini yapıyor. Bu yazılımların, Cihazların bu duruma ek olarak da bazı patent tanımların genellikle sonbahar aylarında gerçekleştiriyor.

Apple’ın sonbahar aylarında tanıtımını yapacağı cihazlara bir yenisi daha eklenmiş durumda; 4K 21.5” değerindeki iMac. Bu modelin çıkacağı aslında önceki ayarda kesin olmadan bildirmiş durumdaydı fakat bugün de Apple’ın kendi kaynağı olan 9to5mac sitesi tarafından bildirilmesi sonucun da resmiyet kazanmış durumda.

Apple geride bıraktığımız da Ekim ayı içerisinde 5K 27” iMac çıkartmıştı fakat bu modelin de 21.5”, Sahip olduğu 1080p çözünürlüğünün de üzerine çıkamamıştı. Firma şimdi de yeni OX X yazılımının içerisinde bulunan bir dizi koddan anlaşabileceği üzere 4096  x 23054 çözünürlükte bir bilgisayar çıkartmaya hazırlanıyor.

Apple’ın bu yeni iMac’i eKim’de, El Capitan ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Bilgisayar Ekim’de tanıtılmasından dolayı da Kasım ayına kadar satışının uzayabileceği tahmin ediliyor. Tahmini fiyat 4.500 TL olması düşünülüyor.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir