Android 7.0 Alamayacak Nexuslar Belli Oldu

Android 7.0 Nougat kullanmak isteyen ve güncellemeyi ne zaman alacağını merak eden kişilerin aynı zamanda Android 7.0 Nougat alamayacak telefon listesine de bakması gerekiyor. Konuyla ilgili yeni bir açıklama Google tarafından yapılırken, Google yaptığı açıklamada Android 7.0 Nougat alamayacak cihazlarını açıkladı.

Hangi Cihazlara Android 7.0 Nougat Gelmeyecek?

Android 7.0 Nougat için yapılan güncel açıklamada Google tarafından ortaklaşa bir şekilde üretimi gerçekleştirilen Nexus 5 ve Nexus 7 modellerinin güncellemeyi alamayacağı belirtildi. Bu bakımdan bu iki modele sahip kullanıcılar için şu anda Android 7.0 Nougat umutsuz görünüyor.

Nexus 5 ve 7 için yapılan bu açıklamalarda aynı zamanda Nexus 6 ve Nexus 9 modelleri için de benzer bir durumun söz konusu olduğu ifade edildi. Bu iki telefonun Android 7.0 Nougat alması muhtemel gibi görünse de Android 7.0 Nougat sonrasındaki güncellemeyi bu iki telefon da alamayacak. Bu bakımdan bu telefon sahipleri de Android için son kapsamlı güncellemeyi alacak.

Şu anda Nexus serisinin en cazip modelleri ise Nexus 6P ve Nexus 5X. İki cihaz da hem Android 7.0 Nougat hem de Nougat sonrasındaki güncellemeyi alabilecek.

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir