AMD Zen 2017’ye Ertelendi

Advanced Micro Devices (AMD) tarafından daha önce yapılan açıklamalarda özellikle Zen yongası ile birlikte piyasada ciddi bir hamlenin yapılacağı belirtilirken bu konuda tarih de verilmişti. 2016’nın ilk yarısı itibariyle ürünlerin sunulacağı belirtilse de marka tarafından henüz piyasaya bir yeni model sunulmadı. Yapılan son açıklama ile birlikte 2016’nın sonlarına doğru piyasaya giriş yapılacağı belirtildi.

2-3 Ay Gecikme Yaşanacak

AMD Yönetim Kurulu Başkanı Lisa Su tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamalarda üretimlerin büyük oranda tamamlandığı ve test sürecine geçildiği belirtildi. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde yapılacak testler ile birlikte yeni yongalar büyük oranda tamamlanmış olacak. Fakat yapılan açıklamada da belirtildiği gibi daha önceki açıklanan takvimde bir iki aylık bir gecikme yaşanacak. Bu bakımdan yapılan son açıklamaları ile birlikte sevkiyatların 2016’nın son çeyreğinde yapılmaya başlanacağı belirtilirken ürünlerin kullanımı 2017 yılı ile birlikte mümkün olabilecek. Bu açıdan daha önce yapılan açıklamalarda 2016 içerisinde kullanılması planlanan yeni ürünler yapılan gecikmeler nedeniyle 2017 yılına kaydırılmış olacak.

Yeni modeller ile ilgili çok iddialı açıklamalar yapılırken şu anda AMD’nin en iyi işlemcisinden dahi yüzde 40 daha fazla bir performans gösterecek ve aynı zamanda daha az enerji tüketecek modellerin piyasaya sunulacağı belirtildi.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir