Amazon tarafından yapılan son proje sonrasında video hizmeti verilmeye başlandığı açıklandı. Alışveriş konusunda dünya genelinde en çok popüler olan ve tercih edilen sitelerden birisi olan Amazon, YouTube’a rakip olacak bu gelişme ile birlikte en çok YouTube ile arasında nasıl bir rekabetin olacağı merak ediliyor.

Amazon Video Direct adı verilen sistem ile birlikte kullanıcıların sisteme video yüklemesine izin verilirken bu videolar üzerinden aynı zamanda kullanıcılar telif ücreti alabilecek. Ayrıca videoları izlemek isteyen kişilere sunulacak seçenekler ile birlikte reklamsız video izlemek isteyen kişiler videoları satın alabilecek ya da kiralayabilecek. Bu durumda yine Amazon üzerinden video yükleyen kişiler ek gelir sağlayacak. Amazon Prime aboneliği alan kişiler ise videoları reklamsız bir şekilde ayrıcalıklı olarak izleme fırsatı elde edecek.

Amazon Video Direct ilgili yapılan açıklamalarda özelliğin başlarda sadece belirli ülkelerde olacağı belirtilirken bu ülkeler ise ABD, Almanya, Avusturya, Japonya ve İngiltere olarak belirlenmiş durumda. İlk başlarda bu beş ülkede yapılacak çalışmaların başarılı olması halinde diğer ülkelere de projenin açılması bekleniyor.

Videoların telif hakkına tabi tutulması ve videoların sahiplerinin bu şekilde korunacak olması sistemin tutmasında en önemli kriterler arasında yer alıyor. Konu ile ilgili gelişmeleri önümüzdeki günlerde de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

KAYNAK :

Amazon YouTube’a Rakip Oluyor!
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler:, 53 views Okunma 07 Eyl 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *