Alexa‘ya nasıl kayıt olunur ve faydaları nelerdir bilmek istersiniz diye düşündük ve bu makale ile sizlere uygun bir dil ile açıklamaya çalıştık, Bilindiği gibi Alexa dünya genelindeki tüm web sitelerini hizmet verdiği ülkeye ve dünya sıralamasına göre listeleyen bir analiz sistemine sahiptir.Yıllardır var olan ve binlerce webmaster’in veya siteler hakkında bilgi edinmek isteyenlerin ilk uğrak noktası olmuştur.Sizlerde bu denli özveri ile işleyen ve siteleri dünya genelinde listeleyen bir hizmet’ten faydalanmak ve sitenizin kalitesini tescilletmek isterseniz hemen alexa‘ya kayıt olmalısınız, peki bu işlemi nasıl yaparım diyorsanız aşağıdaki bölümü incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Alexa'ya Nasıl Kayıt Yapılır

Alexa’ya nasıl kayıt olunur;

Öncelikle bu siteye kayıt olabilmeniz için alan adınızın aktif ve çalışıyor halde olması gerekmektedir, Siteniz çalışır durumdayken http://www.alexa.com/ adresine giriş yaparak sisteme kayıt olunuz kayıt işlemi için https://www.alexa.com/secure/register adresine giriş yapınız buradaki formu doldurduktan sonra sıra geldi siteyi eklemeye, Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra sağ üst bölümde’ki SİGN İN butonuna tıkladıktan sonra giriş bilgilerinizi yazıp kayıtlı olarak girişinizi yapınız, Daha sonra yine sağ üst bölümde yer alan ”Enter a site” bölümüne sitenizin adını yazıp aratınız.Arama işleminin ardından sitenizin bilgilerinin yer aldığı bir sayfa açılacaktır burada sayfanın altına doğru inince ”edit site info” kısmını göreceksiniz bu butona tıklayıp site sahipliğinizi doğrulamanız ve daha sonrada sitenizin ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

Alexa’da Site Doğrulama ( Claim This Site )

Sitenizi aratığ edit site info butonuna tıkladığınızda claim this site diye bir seçenek göreceksiniz burada sitenizin sahipliğini doğrulamanız gerekmektedir, doğrulama işlemleri için sizlere üç adet seçenek sunulmaktadır bunlardan en garantisi sitenin kodlarının arasına eklenen koddur ve bu işlemi yapmak çok basittir, kodu alıp sitenizin head kısmına ekleyip anında sahipliğinizi doğrulayabilirsiniz, Şimdi sizlere sırasıyla doğrulama işlemleri ve nasıl yapıldığını anlatalım.

Alexa Site Ekleme

  1. Site doğrulama 1. seçenek: Bu seçenekte sizlere sitenizin yer aldığı sunucuya yüklemeniz için bir html dosyası verilmektedir bu dosyayı sitenizin sunucuna yükledikten sonra ”verify the file on your this site” butonuna tıklayıp site sahipliğinizi doğrulayabilirsiniz.
  2. Site doğrulama 2.seçenek: Bu seçenekte ise sitenizin <head></head> tagları arasına ekleyerek site sahipliğinizi doğrulayabilmeniz için bir kod verilecektir.Örnek olarak bizim sitemizin kodu ( <meta name=”alexaVerifyID” content=”POSO0jITbcdkV2iy5Fo-RGSub2o“/> ) Bu kodu sitenizin header bölümündeki head tagları arasına ekleyip ”verify my İD” butonuna tıklayıp site sahipliğinizi doğrulayabilirsiniz veya burada yer alan ”POSO0jITbcdkV2iy5Fo-RGSub2o” kodunu yeni sistemlerdeki gibi alexa kod sistemine ekleyerekte sahipliğinizi doğrulatabilirsiniz.
  3. Site doğrulama 3.seçenek: Bu seçenek alexa’ya destek olan ve ücretli üyeliğe sahip olan arkadaşlar içindir.Eğer sizlerde alexa’ya destek olmak ve sitelerinizi doğrulama gerektirmeden anında yayınlamak için bu seçeneği kullanabilir ve ücretli üyelik satın alabilirsiniz.

Alexa kayıt işlemini uygun bir şekilde anlatmaya çalıştık, hatalarımız olduysa veya eksik kaldığımız yer varsa affola, sizlerde eksik bölümleri tamamlamak ve yapılan paylaşıma destek için yorum yazabilirsiniz.

Alexa’ya Nasıl Kayıt Yapılır
Oy Vermek İstermisiniz ?

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *