Acer’den Yeni Chromebook 14 Modeli

Chromebook modeller çok daha uygun bir fiyat ile satın alınabildiğinden dolayı son dönemlerde ilgi görmeye başladı. Üstelik farklı özellikler ile kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilen bu modeller pek çok marka tarafından da üretim planlamasına dahil edildi. Chromebook için son olarak üretim yapan markalardan bir tanesi Acer olurken, Acer tarafından yapılan tanıtımlarda yeni cihaz ile ilgili pek çok özellik paylaşıldı. Şu anda cihaz Amazon üzerinden 299 dolar satışa çıkmış durumda. Yeni cihazın en çok dikkat çeken noktası ise tasarımı ve kasasında kullanılan malzeme. Özel bir alüminyumun kullanıldığı cihazlar çok daha kaliteli ve hoş bir tasarıma sahip şekilde görülüyor.

Acer Chromebook Özellikleri Ne?

14 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan cihaz 1920 x 1080 çözünürlüğünü destekliyor. IPS destekli ekran, yüksek çözünürlüğü sayesinde çok daha iyi bir grafik performansı sunuyor. Üstelik bataryasının yüksek özelliklerde olması sayesinde 9 saate varan kullanım mümkün oluyor. 3950 kapasiteli bir bataryanın bulunduğu cihaz böylece çok daha uzun süreli kullanımlarda (Acer’in iddiası) 12 saate kadar destek sunabiliyor. Çift hoparlör sistemi ile ses açısından da sınıfı geçmeyi başaran Chromebook, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, iki adet USB 3.0, eMMC depolama alanı, HDMI gibi özelliklere sahip.

Cihazın diğer donanımları ise şöyle;

Intel Celeron N3160 quad-core 1.6GHz

4 GB LPDDR3 RAM

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir