Acer’de Düşüş Yaşanıyor

Geride bırakmış odluğunuz haftalar içerisinde bilgisayar sektörü üzerinden bu yılın ikinci çeyreği içeresinde genel olarak toplam bazında yüzde 12 düşüş yaşadığını açıklandı. En büyük bilgisayar üreticilileri HP, Lenovo, Acer ise bu durumdan nasibini alan il firmalarda. Raporlara göre bakıldığın da Apple bilgisayar satışları artmaya başardı.

Durumdan böyle olunca en büyük kaybı ödeyen Acer firması oldu. Bakıldığın da beşinci büyük bir PC üretici olark karşımıza çıkan daha sonrasında gerileyen Acer’ın ikinci çeyrek sürecinde baktığımız da yüzde 30 bazında gerileme yaşadı. Bu duruma göre Acer’ın bu dönem içerinde elde etmiş olduğu gelir son on ene içerisin en düşük bazın da ikinci çeyreğine dönüşüm yaptı.

İkisi bir arada tabletlerin oldukça ilgi görmesin bekleyen Acer firması, Windows 10 sonrasında satışlarının yükseleceğinden oldukça emin. Durum byle olunca akıllı telefon ve tablet alanlarında etkisiz kalan acer için PC sektörü üzerinde çok kritik.  

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir