8″ Değerindeki Dizüstü Bilgisayara 12″ Klavye Desteği

Apple’ın geliştirmiş olduğu 12” değerindeki bir MacBook’u dizüstü bilgisayar olarak oldukça çok daha küçük bir boyuta ve tam boy bir klavyeye sahip olsa bile bazı kullanıcıları için MacBook yeteri kadar portatif değil. Bu durumun farklında olan Japon kökenli King Jim, MacBook’tan çok daha portatif ve küçük bir bilgisayara imza attı.

Portabook XMC10 isimli olan cihaz, Yaklaşık olarak 8” bir dizüstü bilgisayarın içine 12” klavyeyi sığdırmayı başarıyor. Gelişimi yapılan klavyenin katlanabilir yapısıyla birlikte bunu sağlayan Portabook XMC10 gücünü neredeyse 2.4 GHz hızında görev yapan Intel’in Atom CPU’sundan ve 2 GB RAM’den yararlanarak etkili bir deneyim çıkartıyor. Windows 10 tabanlı işletim sistemli bilgisayarlar üzerinde yaklaşık olarak 32 GB’lik dahili hafıza bulunuyor. 740 Dolar’dan satışa çıkan Portabook XMC10’nun çıkış tarihi henüz belli değil.  


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir