6 Yaşındaki Genç Yetenek Başarıya İmza Attı

Pakistan asıllı çocukların teknolojiye olan ilgileri aynı zamanda geniş kapsamlı bilgileri, Dünya genelinde yer alan tüm insanları şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz zaman dilimlerin Microsoft‘un düzenlemiş olduğu sınava katılan Ayan Qureshi, Hazırlanan sınavı geçen en küçük çocuklardan bir tanesi olmuştu. Şimdi ise İngiltere sınırları içerisinde yaşamına devam eden Pakistan kökenli Humza ShahzadMicrosoft Office‘ın yapmış olduğu testleri geride bırakarak Office bünyesi altında en genç profesörlere aday oldu.

Henüz genç Humza yaklaşık olarak yaşında olmasına rağmen teknolojiye olan ilgilisi küçük yaşlarda başlayan genç çocuğa babası, yaşındayken ilk akıllı telefonunu almış, ay sonrası ise hayatının ilk bilgisayarınıa kavuşmuş. Bu süre içerisinde teknolojiyi oldukça yakından takip ederek aynı zamanda kendisini gelişime adayan genç yetenek Humza, Bu bilgilerinin karşılığını Microsoft Office sınavına girerek başarı elde etmiş. Sınav içerisinde yaklaşık olarak 700 puana sahip olması halinde sertifikayı kazanmak için hak tanılan puanlama sisteminde Humza757 puan almış . 

 

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir