15 TB’lık SSD Disk Samsung’tan

Depolama alanında artan ihtiyaçlara farklı çözümler gelirken, yeni bir tanıtım Samsung tarafından yapıldı. Yeni ürettiği depolama birimi ile tanıtımını gerçekleştiren Samsung, 15 TB kapasiteli PM1663A SSD modelini görücüye çıkardı. Samsung tarafından yapılan tanıtım aynı zamanda bir ilk olurken, yüksek kapasiteli model pek çok kişi için ideal bir donanım olarak ön plana çıktı.

PM1633a SSD adı verilen model, bugüne kadar rekorları başarırken, yeni modelin bir alt versiyonu olarak da küçük bir model tanıtıldı. Bu modelin alanı ise 7.68 TB kadar.

Fiyatlar Ne Kadar?

Samsung’un yeni depolama birimlerinin fiyatları ise oldukça yüksek. Bireysel kullanımdan ziyade daha çok kurumsal çözümler için sunulan Samsung ürünlerinde 15.36 TB boyuta sahip olan model 10.000 dolar, 7.68 TB boyuta sahip olan model ise 5.700 dolar üzerinden satışa çıkarılmış durumda. Bu bakımdan yeni donanımlar bütçeleri de oldukça zorlayacak.

Performans Nasıl?

Samsung ürünleri üzerinden yapılan testlerde ve yapılan paylaşımlarda yeni donanımların 1200 MB / saniye okuma ve 900 MB / saniye yazma hızına kadar çıkabildiği görülüyor. Bu bakımdan oldukça performans açısından da çıta yukarılara çıkartılmış durumda. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir